Nástroje

STEINWAY & SONS model D-274

STEINWAY & SONS model D-274

Většina světových pianistů považuje Steinway Model D za svou první volbu. Toto koncertní křídlo zcela uspokojí ty, kteří touží po nejvyšší možné úrovni uměleckého výrazu. Steinway D-274 se ve své architektuře nezměnil od roku 1884, kdy byl vyroben poprvé. Klavíry Steinway & Sons vynikají dlouhou životností a jsou také cennou investicí a rodinným dědictvím, které přetrvá po generace.

Nabízený nástroj byl vyroben v devadesátých letech minulého století a prošel úplnou rekonstrukcí, takže je ve stavu, jakoby právě vyšel z továrny. Na rekonstrukci bylo použito to nejlepší, co lze v současnosti ve světě koupit.

Zakladatelem společnosti STEINWAY & SONS je Heinrich Engelhard Steinweg. První piano vyrobil v roce 1825 doma v kuchyni. V roce 1839 vyhrál zlatou medaili na výstavě v Brunswicku. V bouřlivých letech 1848 -1849 se firma rozdělila a jedna část se přestěhovala do New Yorku. Dnes nástroje Steinway patří mezi nejlepší klavíry na světě. Zajímavosti: Tento klavír měl ve svém bytě v New Yorku Antonín Dvořák, přivezl jej mu osobně pan Steinweg. Nástroj sestává z cca 12 000 součástí.